صحبت از شیر زنی است که متاسفانه سرفه‌های پی‌درپی امانش را بریده
خبرگزاری فارس: برای مادر مجید دعا کنید

به گزارش گروه «حماسه و مقاومت» خبرگزاری فارس، قبل از عملیات بیت المقدس 2 بود، فکر کنم سردشت بودیم که مجید هم که تازه 14 سال بیشتر سن نداشت و پا تو جبهه گذاشت. ازش سوال کردم: مجید تو هم که اومدی جبهه، مادرت تنها مونده؟ 

خندید و گفت:مادرم قبل از اینکه من بیام با بقیه خانوم ها راهی جبهه شد.

صحبت از شیر زنی است که متاسفانه سرفه های پی درپی امانش را بریده. هفته گذشته که داشتم می رفتم حج زنگ زدم که باهاش خداحافظی کنم، یکی از نوه هاش گوشی رو برداشت و من خودم رو معرفی کردم و مامان بزرگش رو صدا کرد. تا اومد گوشی رو بگیره، از پشت گوشی صدای سرفه های پی درپی می‌آمد.

به مادر سلام کردم، جواب سلام را با ده‌ها سرفه داد. تند تند حرفهام رو زدم و حلالیت طلبیدم و گفتم کنار رکن یمانی در روز ولادت مولا علی دعا گو هستم. آن عزیز به من اظهار لطف می‌کرد و من شرمنده سرفه های پی درپی.

شاید تماس تلفنی ما به دقیقه نکشید اما دریغ از یک کلام بی سرفه. گوشی رو که قطع کردم بی اختیار بر زبانم جاری شد: «صلی الله علیک یا فاطمه الزهراء(س)»

یادمه چندسال قبل با دوستان بیت الشهداء به لواسان رفتیم تا سری به شهید علی سنبله کار بزنیم. روزهایی بود که علی بدون اکسیژن توان انجام کار را نداشت. یک جمله که می‌گفت ده بار نفس می‌کشید و رنگ صورتش عوض می‌شد. رو دربایستی رو کنار گذاشتم و از علی آقا سوال کردم: وقتی سرفه های پی درپی می‌کنی و نفس کم میاری چه حال داری؟

علی عزیز گفت یاد حضرت زهراء(س) می‌کنم و ادامه داد ریه های من از اثر گاز شیمیایی دشمن سوخته و آسیب دیده و ریه های مادر امام حسین براثر حرارت آتش درب خانه و من با یاد مصایب بی بی دو عالم خوشم.

برگردیم خونه مادر مجید. این مادر تا سرپا بود غمخوار همه بود. نمی‌تونم بگم چقدر مهربونه. دیروز که زنگ زدم از مجید حالش روبپرسم،گفت: مادر چند روزی است که در بخش آی سی یوی بیمارستان ساسان بستر شده است. واقعا تاسف می‌خورم از اینکه کاری نمی‌تونم براش انجام بدم. به خودش هم گفتم، این مادر عزیز و مهربان گفت: آقا جعفر، فقط برام دعا کن.

بگذارید یک خاطره از دلاوری این مادر بگم. این را به پای این نگذارید که این مادر عاطفه نداره، نه! این مادر جان می‌ده برای چهار تا پسرش.

 بعد از جنگ، سال 69 بود و هنوز کاروان‌های راهیان نور راه نیفتاده بود که با جمعی از بچه‌های تخریب لشکر سیدالشهدا(ع) لحظات تحویل سال رفتیم مقر الوارثین(محل استقرار گردان تخریب ل10 در جاده فکه).

مجید و مادرش هم همراه ما بودند. روزهایی بود که مجید تازه17 سالش بود و بدون کپسول اکسیژن نمی تونست نفس بکشه. مجید موقع تحویل سال به یاد رفقای شهیدش خیلی گریه کرد به طوری که حالش خراب شد و ما هم دستپاچه شدیم و ماسک اکسیژن رو روی دهانش گذاشتیم و فلکه رو تا ته باز کردیم. انگار جوابگو نبود و نفس مجید برنمیگشت.

خبر به مادرش رسید و آمد بالای سر مجید نشست و خیلی خونسرد گفت: اذیتش نکنید بگذارید راحت جان بده!

... یاد مادر وهب افتادم که دشمن سر فرزند عزیزش رو ازتن جدا کرد و به سوی مادر پرت کرد و این شیرزن سر رو برداشت و بوسید و به طرف دشمن پرت کرد و با جسارت تمام فریاد زد: ماچیزی رو که در راه خدا دادیم پس نمی‌گیریم.

خلاصه الان مادر دلاور ما رو تخت بیمارستان است و به سختی نفس می‌کشه. بیاییم همه برای شفای این مادر و همه مصدومین شیمیایی(نگفتم جانباز چون فردا بنیاد صداش بلند می‌شه که شیمیایی او احراز نشده. ما مصدومین شیمیایی درک می‌کنیم که صدمه این مادر از نوع صدمه شیمیایی ماست) بیاییم یک سوره حمد به نیت شفا بخوانیم. امروز مجید جانباز 70 درصد شیمیایی است و به حمدالله حالش خوبه و یک پسر نازنین به نام مهزیار داره. درسته همه موهاش سفید شده اما مهم اینه که یادگار روزهای سر افرازی ماست.

 

ارادتمند مادر مجید، خانم افسری: جعفرطهماسبی

-------------

فرازی بود از متن ایشان.


برچسب‌ها: خادم, سرفه, جنگ, ایران, ایثار
+ نوشته شـــده در سه شنبه سی ام خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
رقص ولی‌عهد جدید سعودی با قاتل کودکان عراق (+ فیلم )
خبرگزاری فارس: رقص ولی‌عهد جدید سعودی با قاتل کودکان عراق (+ فیلم)

خبرگزاری فارس: همزمان به آغاز ولایت‌عهدی وزیر دفاع عربستان سعودی فیلمی از رقص او منتشر شده که بر صفحات سیاه تاریخ نقش بسته است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910329000685


برچسب‌ها: خادم شیطان, عربستان وحشی, وهابیت دروغگو, رقص, نوکر آمریکا
+ نوشته شـــده در سه شنبه سی ام خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
شهادت حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام تسلیت باد

+ نوشته شـــده در شنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
چرا سوره فجر را سوره امام حسین ( ع ) نامیده اند ؟

براتون متن روایتی رو در همین باب ارسال میکنم:


قَالَ الصادق ع‏ اقْرَءُوا سُورَةَ الْفَجْرِ فِي فَرَائِضِكُمْ وَ نَوَافِلِكُمْ فَإِنَّهَا سُورَةُ الْحُسَيْنِ وَ ارْغَبُوا فِيهَا رَحِمَكُمُ اللَّهُ فَقَالَ لَهُ أَبُو أُسَامَةَ وَ كَانَ حَاضِرَ الْمَجْلِسِ كَيْفَ صَارَتْ هَذِهِ السُّورَةُ لِلْحُسَيْنِ ع خَاصَّةً فَقَالَ أَ لَا تَسْمَعُ إِلَى قَوْلِهِ تَعَالَى‏ يا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِي إِلى‏ رَبِّكِ راضِيَةً مَرْضِيَّةً فَادْخُلِي فِي عِبادِي وَ ادْخُلِي جَنَّتِي‏ إِنَّمَا يَعْنِي الْحُسَيْنَ بْنَ عَلِيٍّ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْهِمَا فَهُوَ ذُو النَّفْسِ الْمُطْمَئِنَّةِ الرَّاضِيَةِ الْمَرْضِيَّةِ وَ أَصْحَابُهُ مِنْ آلِ مُحَمَّدٍ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْهِمْ الرضوان‏ [هُمُ الرَّاضُونَ‏] عَنِ اللَّهِ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَ هُوَ رَاضٍ عَنْهُمْ وَ هَذِهِ السُّورَةُ فِي الْحُسَيْنِ بْنِ عَلِيٍّ ع وَ شِيعَتِهِ وَ شِيعةِ آلِ مُحَمَّدٍ خَاصَّةًً فَمَنْ أَدْمَنَ‏ قِرَاءَةَ الْفَجْرِ كَانَ مَعَ الْحُسَيْنِ ع فِي دَرَجَتِهِ فِي الْجَنَّةِ إِنَّ اللَّهَ عَزِيزٌ حَكِيمٌ‏ (بحارالانوار ج24 ص 93)

ابن فرقد گفت حضرت صادق عليه السّلام فرمود سوره فجر را در نمازهاى واجب و مستحب خود بخوانيد زيرا آن سوره حسين عليه السّلام است به آن سوره كمال اشتياق را داشته باشيد خدا شما را رحمت كند.


ابو اسامه كه حضور داشت عرضكرد چه شد كه اين سوره اختصاص بحضرت حسين عليه السّلام يافت فرمود مگر اين آيه را نشنيده‏اى در آن سوره‏ يا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ، ارْجِعِي إِلى‏ رَبِّكِ راضِيَةً مَرْضِيَّةً، فَادْخُلِي فِي عِبادِي وَ ادْخُلِي جَنَّتِي‏ منظور از نفس مطمئنه حسين عليه السّلام است چون او داراى نفس مطمئن و راضى و مرضى بود.


و اصحاب او از آل محمّد عليهم السلام راضى از خدايند و خداوند نيز روز قيامت از ايشان راضى است اين سوره در باره حسين بن علي و پيروان او و پيروان آل محمّد است هر كه ادامه دهد خواندن سوره فجر را با حضرت حسين عليه السّلام خواهد بود در بهشت‏ همان درجه‏اى كه او هست خداوند عزيز و حكيم است.

برچسب‌ها: امام حسین در قرآن, سوره امام حسین, سوره فجر, شیعه, عاشقان امام حسین
+ نوشته شـــده در شنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
گزارش لحظه به لحظه از یورش فتنه گران به حوزه بسیج 117 نینوا در 25 خرداد 88
خبرگزاری فارس: گزارش لحظه به لحظه از یورش فتنه گران به حوزه بسیج در 25 خرداد 88

به گزارش خبرگزاری فارس متن زیر مشروح ماجرای حمله فتنه گران به حوزه مقاومت 117 نینوا در 25 خرداد 88 است که آن را فرمانده این حوزه روایت می کند.

ساعت 18:15 تردد مشکوک افراد

حوزه مقاوت بسیج 117 نینوا ضلع شمال شرقی میدان آزادی و ابتدای خیابان محمدعلی جناح کوچه صفار واقع شده است. روز دوشنبه 25 خرداد طبق روال معمول اداری در ناحیه قدس جلسه‌ای برگزار شد و فرمانده رأس ساعت 18 در حوزه حاضر می‌شود و به دوستان و بسیجیان اعلام می‌کند به جهت شلوغی میدان آزادی، عوامل اطلاعاتی در موقعیت به طور پراکنده مستقر و وضعیت را لحظه به لحظه گزارش کنند. از آنجا که بنا بود حوزه در معرض دید قرار نگیرد؛ دستور این بود که تجمعات کمتر و درها بسته و رفت و آمدی در حوزه انجام نشود تا ساختمان در معرض دید قرار نگیرد. این ماجرا ادامه داشت تا اینکه ساعت 18:15 نیروهای اطلاعاتی اعلام کردند افراد مشکوکی در اطراف حوزه با هم صحبت می‌کنند.

فرمانده ادامه ماجرا را اینگونه نقل می‌کند: ما با مشاهده این وضعیت، قضیه را به مقام مافوق اعلام کردیم. آنها هم بر دستور قبلی که رفت و آمد کمتر باشد تأکید کردند تا اینکه ساعت 30/18 نیروهای اطلاعاتی اعلام کردند تعداد افرادی که در اطراف حوزه رفت و‌آمد می‌کنند بیشتر شده است.

حس ششم ما نسبت به این وضعیت هشدار می‌داد. تصمیم گرفتیم اوضاع را بیشتر زیر نظر بگیریم. در ساعت 18:45 افراد مشکوکی که دور و بر حوزه بودند و شمارشان به 16-17 نفر می‌رسید با صدای بلند شروع کردند به فریاد زدن و مردم را به سمت حوزه دعوت کردند. آنها فراید می‌زند که بسیجی‌ها اینجا جمعند؛ بیایید اینجا را بگیریم.

همچنین برخی می‌گفتند تعدادی جنازه در اینجا نگهداری می‌شود. با تحریک این افراد، جمعیت هم با سردادن شعار علیه نظام و بسیج تجمع‌شان را به مقابل حوزه کشاندند. جمعیت بسیار زیادی که شاید بیش از هزاران نفر می‌شد،‌بواسطه تحریک این افراد در مقابل حوزه صف‌آرایی کردند. این وضعیت حتی تصورش هم برای ما سخت و سنگین بود. ما مدام گزارش وضعیت را به رده مافوق اعلام می‌کردیم. در این لحظه من با به‌دست گرفتن بلندگوی دستی سعی کردم در جهت آرام‌سازی و پراکندن جمعیت تلاش کنم. لذا با این بلندگو از بالای پشت بام شروع کردم به فریادزدن که اینجا مقر نظامی است و تعرض به آن پیگرد قانونی دارد. از مقابل مقر حوزه پراکنده شوید، سعی کردم تا فضا را آرام کنم.

متأسفانه همان منافقین و لیدرها، مدام جمعیت را به سمت حمله به حوزه تحریک می‌کردند و دقایقی بعد با پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف استارت این حمله را زدند در ادامه ماجرا باز هم تا ساعت 19:40 ما فقط با تذکر، درصدد پراکندن آشوب‌گران بودیم و حوزه تا این ساعت در شعله‌های آتش می‌سوخت و زیر باران سنگ و هجوم و حمله وحشیانه قرار گرفته بود و نیروهای ما هیچ عکس‌العملی را تا این لحظه از خود نشان ندادند.

اولین شلیک فتنه‌گران

گذشت تا اینکه هنگام تذکر مجدد اینجانب با بلندگو، شلیکی به بلندگوی دستی صورت گرفت که با اصابت تیر، بلندگو از دست اینجانب رها شده و به حیاط حوزه و داخل شعله‌های آتش افتاد. وقتی این حمله مسلحانه برای ما محرز شد. با توجه به اینکه ما در حوزه دارای تعداد زیادی سلاح بودیم و اگر خدای نکرده حوزه سقوط می‌کرد و این سلاح‌ها به دست منافقان و لیدرهای آشوب‌گران می‌افتاد، معلوم نبود چه سرنوشتی در انتظار مردم بود و قطعاً آغازگر یک جنگ شهری بودیم که کشته شدن افراد بی‌گناه بسیاری را به‌دنبال داشت لذا تصمیم قطعی و حتمی‌مان حفاظت از حوزه، حتی به قیمت دادن جان بود. در این روز در کل مجموعاً 29 نفر از نیروهای بسیجی حضور داشتند و اینها بیشترشان بچه‌های کم سن و سال بودند و تعداد کمی هم از نیروهای با تجربه و مسن‌تر و پخته حضور داشتند.

حمله نهایی به حوزه

پس از این تیراندازی، ما به صورت ریز گزارش وضعیت را به رده مافوق اعلام کردیم. پس از این تیراندازی، حمله و هجوم مسلحانه به حوزه و ورود به این مقر نظامی توسط منافقان و آشو‌ب‌گران عملیاتی شد، به طوری که کلیه نرده‌های بالای دیوار حوزه را شکسته و شیشه پنجره‌های سمت کوچه را هم خرد کردند. همچنین تابلوهای حوزه خواهران و برادران پایین کشیده شد و تمامی شیشه‌های حوزه را هم شکستند؛ در حالی که شعله‌های آتش زبانه می‌کشید، با به‌کارگیری تمامی کپسول‌های اطفای حریق تلاش کردیم آتش را خاموش کنیم بچه‌ها هم با خیس کردن پتو سعی می‌کردند از سوختن اموال و وسایل حوزه جلوگیری کنند اما نتیجه‌ای نداشت. در این اثنا، تعداد زیادی کوکتل مولوتف به داخل حوزه پرتاب شد و این موضوع نشان می داد که از قبل، حمله به این حوزه برنامه ریزی شده بود.

ما هم به جهت اینکه بتوانیم وضعیت را مهار کنیم با پرتاب نارنجک دودزا و گاز اشک‌آور سعی در پراکندن آشوب‌گران و منافقان داشتیم.

اما بازهم مؤثر واقع نشد،‌ مشاهده وضعیت به‌خوبی نشان می‌داد لیدرها اولین هجوم را می‌آورند تا افراد دیگر را تحریک کنند این وضعیت ادامه پیدا کرد تا به مرز سقوط حوزه رسید. در این موقعیت ما مجبور به شلیک تیرهای مشقی شدیم که این شلیک‌ها بسیار زیاد بود. پس از مدت کوتاهی، وقتی مهاجمان و منافقان متوجه شدند که تیرها مشقی است، روی دیوار حیاط حوزه که فیلم‌های آنها هم وجود است، ایستادند و فریاد می‌زدند ما می‌دانیم تیرهای مشقی است، جرأت دارید به ما شلیک کنید. در این حمله ناجوانمردانه و وحشیانه، 18 موتور از اموال حوزه و بسیجیان و یک دستگاه ماشین تویوتای سواری در آتش سوخت.

یکی از موضوعات مهم، مسلح بودن مهاجمان است، در این حمله مسلحانه، شلیک‌های متعددی با کلت و کلاشینکف به سمت نیروهای حوزه صورت گرفت و سه نفر از نیروهای ما را زخمی کردند که دو نفر به صورت سطحی و یک نفر عمیق بود که امروز (اوایل خرداد 89) بعد از گذشت نزدیک به یک سال تیر از بدن ایشان خارج شد، لذا برخی از این افراد که دارای سلاح بودند با استفاده از شلوغی و ازدحام بعضا مردم را هم مورد اصابت گلوله قرار می‌دادند تا برای حمله به حوزه تحریک کنند. باید تأکید کنم با رشادت و جان‌نثاری بچه‌ها، سه ساعت و نیم مقاومت و ایستادگی کردیم و تلاش کردیم تا این مقر نظام سقوط نکند. چرا که دستور داده شد بود که حتی اگر نیروها کشته شدند ولی حوزه نباید سقوط کند.

حوزه را خدا نگاه داشت!

روز بسیار سخت و دلخراشی بود از این جهت که تصمیم گیری در این وضعیت با توجه به اینکه ما تجربه چنین موقعیت‌هایی را نداشتیم، بسیار سخت و بغرنج بود. بچه‌های حوزه همگی بر این باورند با این حادثه عظیم و حمله‌های سهمگین، حوزه 117 را خدا نگه داشت و حفاظت کرد. من یکی اصلاً تجربه چنین موقعیت‌هایی را نداشتم. اما به فضل الهی و عنایت آقا امام زمان(عج) و نظر شهدا را توانستیم با اتخاذ تدابیر لازم حوزه را حفظ کنیم. اما در ادامه این تهاجم بچه‌ها با نهایت توان سعی کردند با گذاشتن ماشین تویوتا پشت درب در برابر سیل تهاجم مقاومت کنند و با آن همه حمله‌ها و ضربه‌های شکننده‌ای که آشوب‌گران به در وارد می‌کردند، در حالی که این درها در حالت عادی با یک تلنگر باز می‌شد اما آن روز باز نشد و آن میله مانع بازشدن در شد.

البته تعدادی از فتنه‌گران روی دیوارهای حوزه و پس از شکستن نرده‌ها وارد حوزه شدند و تلاش کردند از روی دکل مخابراتی حوزه وارد پشت بام شده و بچه‌ها را خلع سلاح کنند، اما با شلیک تیرهای مشقی متفرق شدند.

16 موتور در آتش سوختند!

ساعت 22:15، شانزده موتور دو ترک یگان ویژه ناجا جهت کمک به محل حوزه آمدند،‌ ولی هر 16 موتور آنها توسط آشوب‌گران به آتش کشیده شد و مأموران که 32 نفر بودند یا توسط گلوله زخمی‌ و یا مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. ما به کمک همسایه‌ها حتی به مأموران ناجا هم کمک کردیم و زخم‌های چند نفر را در داخل حوزه پانسمان کردیم.

مقاومت با شعار الله اکبر

در این مقاوت چند ساعته، بچه‌های حوزه با سردادن شعار الله‌اکبر و خواندن زیارت عاشورا و دعای توسل دل‌گرم می‌شدند و از ادعیه نیرو می‌گرفتند. در ساعت 22:30 مجدداً تعدادی از مأموران یگان ویژه و بسیجیان به کمک ما آمدند و بالاخره ما توانستیم از این مهلکه نجات پیدا کنیم. و به تدریج جمعیت پراکنده شد.

شلیک بچه‌ها به سمت مردم دروغ است

باید تأکید کنم شلیک به سمت مردم و کشتن جمعیت دروغ محض است و کشته شدن 7 نفر در درگیری‌های آن روز توسط همان آشوبگران و فتنه‌گران بود که مردم را برای حمله به حوزه تحریک کردند. مطمئن باشید اگر ما به سمت مردم تیراندازی می‌کردیم نه 7 نفر بلکه با آن موج عظیم جمعیت ده‌ها نفر کشته می‌شدند.

و باز باید تأکید کنم که به رغم نیروهای کم ما و سیل جمعیت، آشوب‌گران تنها توانستند به حیاط حوزه وارد شوند و آن هم با رشادت بچه‌ها فرار کردند.

ورود به حوزه همزمان با قطع برق

البته چندین بار این ورود انجام شد. در این حمله ابتدا آشوب‌گران، برق‌های ساختمان ما را قطع کردند. مسلماً این اقدامات کار افراد عادی و مردم عادی نیست. هم‌چنین تلفن‌های ما را هم در این بحبوحه قطع کردند و ما تنها از طریق بی‌سیم بصیر و تلفن همراه با ناحیه بسیج قدس ارتباط داشتیم.

حوزه پس از درگیری‌ها!

فرمانده حوزه 117 در ادامه به وضعیت مجموعه تحت امرش بعد از این حوادث می‌پردازد و می‌گوید: بعد از حادثه 25 خرداد، ما دیگر درگیری خاصی نداشتیم. البته مکرر ما را با نامه و تلفن تهدید می‌کردند تا روحیه بچه‌ها را تخریب کنند اما نیروها با توکل و ایمان به خدا با صلابت و شجاعت در تمامی عرصه‌ها و صحنه‌های مورد نیاز حضور می‌یابند.

حوزه 117 در سال 86 به عنوان حوزه نمونه استان تهران انتخاب شده و مورد تقدیر قرار گرفته است. حوزه 117 و 10 پایگاه زیر مجموعه، مجموعاً بیش از 450 شهید به نظام اسلامی تقدیم کرده است.

شناسایی عوامل اصلی حمله

تعدادی از افرادی که به حوزه حمله کردند، توسط عوامل اطلاعاتی دستگیر ودر دادگاه‌های علنی پس از انتخابات محاکمه شدند. برخی از آنها به جرم خودشان و برنامه‌ریزی بودن این تهاجم اعتراف کرده‌اند و تعدادی هم متواری هستند.

اینها از عوامل منافقین، انجمن پادشاهی، سلطنت‌طلب‌ها بودند چرا که هم‌زمان منافقین پیام حمله به مقرهای نظامی را صادر کرده بودند.

جرثقیل نیم سوخته هنوز باقی است!

یکی از آثار جرم بزرگ فتنه گران سوزاندن جرثقیل یکی از ساکنان همسایه حوزه 117 است. آنها پس از هدایت جرثقیل در مقابل حوزه سعی کردند از طریق آن وارد مقر شوند که موفق نشدند، لذا آن را به آتش کشیدند و هنوز که هنوز است، مالکش نتوانسته آن را برای بازسازی از داخل این کوچه منتقل کند آیا واقعاً این اقدام ناجوانمردانه برای پس گرفتن رأی یا اثبات تقلب در انتخابات لازم بود!

منبع: ویژه‌نامه "پتک جمهوریت"


برچسب‌ها: بسیج, حوزه, فتنه, 25 خرداد, منافقین و سلطنت طلبان, کروبی و موسوی
+ نوشته شـــده در پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
پول و پولداری

خلاصه مربوط به جلسه 91/01/13 تالار کنفرانس آیه های انتظار – الفور

در این جلسه پیرامون پول و پولداری در فرهنگ قرآن و معصومین(ع) مباحثی مطرح شد.

خداوند یکی از ویژگیهای انسان رو اینگونه معرفی میفرماید:

(وَ تُحِبُّونَ الْمَالَ حُبًّا جَمًّا؛ و دوست داريد مال را دوستى فراوان!)(الفجر/20)

این حقیقتیه که انسان، پول رو خیلی دوست داره!

منتها باید دید پول برای ما است، یا ما برای پول!

1- اگر پول برای ما باشه، پول مایه آرامشه!

(قال امیرالمومنین(ع) : المال سَلْوَةُ الوارِثِ؛ ثروت مایه آرامش وارث است)(غررالکم ص 368)

2- اما اگر ما برای پول باشیم، نهایت بدبختیه!

(قال امیرالمومنین(ع) : کَثْرَةُ الْمالِ تُفْسِدُ القُلوبَ و تُنْشِیءُ الذُّنُوبَ؛ مال فراوان دل ها را فاسد می کند و منشأ گناهان است)(غررالکم ص 368)

پس چه قشنگه که سعی کنیم اسیر دنیا نباشیم، و به دیگرون کمک داشته باشیم.

اما بعضی ها فکر میکنند اگر در خرج کردن مال در راه خدا، خسیس باشند، این خسیس بودن سبب میشه که به راحتی و آسایش بیشتری دست پیدا کنند!

غافل از اینکه این خسیس بودن، باعث بدبختی اونها، به بدترین نحو ممکن خواهد شد!

(وَلَا يحْسَبَنَّ الَّذِينَ يبْخَلُونَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ هُوَ خَيرًا لَهُمْ بَلْ هُوَ شَرٌّ لَهُمْ سَيطَوَّقُونَ مَا بَخِلُوا بِهِ يوْمَ الْقِيامَةِ وَلِلَّهِ مِيرَاثُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِيرٌ؛ کساني که بخل مي‌ورزند، و آنچه را خدا از فضل خويش به آنان داده، انفاق نمي‌کنند، گمان نکنند اين کار به سود آنها است؛ بلکه براي آنها شر است؛ بزودي در روز قيامت، آنچه را نسبت به آن بخل ورزيدند، همانند طوقي به گردنشان مي‌افکنند. و ميراث آسمانها و زمين، از آن خداست؛ و خداوند، از آنچه انجام مي‌دهيد، آگاه است)(آل عمران/180)


به امید آنکه مالک دنیا باشیم، نه عبد دنیا!

برچسب‌ها: پول, آیه 20 سوره فجر, ثروتمند, آیه 180 آل عمران, خسیس
+ نوشته شـــده در پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
حسین هم آسمانی شد...

فتنه, فتنه88, شهدای فتنه, شهدای فتنه 88, اولین شهید فتنه, شهید کبیری, شهید حسین غلام کبیریفتنه, فتنه88, شهدای فتنه, شهدای فتنه 88, اولین شهید فتنه, شهید کبیری, شهید حسین غلام کبیریفتنه, فتنه88, شهدای فتنه, شهدای فتنه 88, اولین شهید فتنه, شهید کبیری, شهید حسین غلام کبیریفتنه, فتنه88, شهدای فتنه, شهدای فتنه 88, اولین شهید فتنه, شهید کبیری, شهید حسین غلام کبیریفتنه, فتنه88, شهدای فتنه, شهدای فتنه 88, اولین شهید فتنه, شهید کبیری, شهید حسین غلام کبیریفتنه, فتنه88, شهدای فتنه, شهدای فتنه 88, اولین شهید فتنه, شهید کبیری, شهید حسین غلام کبیریفتنه, فتنه88, شهدای فتنه, شهدای فتنه 88, اولین شهید فتنه, شهید کبیری, شهید حسین غلام کبیریفتنه, فتنه88, شهدای فتنه, شهدای فتنه 88, اولین شهید فتنه, شهید کبیری, شهید حسین غلام کبیریفتنه, فتنه88, شهدای فتنه, شهدای فتنه 88, اولین شهید فتنه, شهید کبیری, شهید حسین غلام کبیریفتنه, فتنه88, شهدای فتنه, شهدای فتنه 88, اولین شهید فتنه, شهید کبیری, شهید حسین غلام کبیریفتنه, فتنه88, شهدای فتنه, شهدای فتنه 88, اولین شهید فتنه, شهید کبیری, شهید حسین غلام کبیریفتنه, فتنه88, شهدای فتنه, شهدای فتنه 88, اولین شهید فتنه, شهید کبیری, شهید حسین غلام کبیریفتنه, فتنه88, شهدای فتنه, شهدای فتنه 88, اولین شهید فتنه, شهید کبیری, شهید حسین غلام کبیریفتنه, فتنه88, شهدای فتنه, شهدای فتنه 88, اولین شهید فتنه, شهید کبیری, شهید حسین غلام کبیری

دانلود کلیپ تصویری، برای دانلود اینجا کلیک کنید.

حسین هم آسمانی شد...


ادامه مطلب رو مشاهده بفرمایید...


برچسب‌ها: انتخابات 88, فتنه, شهید, بسیجی مظلوم
ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در سه شنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
اعتقاد به قیامت

خلاصه مربوط به جلسه 91/01/08 تالار کنفرانس آیه های انتظار – الفور
در این جلسه پیرامون قیامت بحث شد.

و بیان شد که یک مومن در وقوع قیامت، نباید کوچکترین شکی داشته باشه!

روز محشر، روزیه که همه انسانها در آن جمع خواهند شد!

(رَبَّنَا إِنَّكَ جَامِعُ النَّاسِ لِيوْمٍ لَا رَيبَ فِيهِ إِنَّ اللَّهَ لَا يُخْلِفُ الْمِيعَادَ؛ پروردگارا! تو مردم را، براي روزي که ترديدي در آن نيست، جمع خواهي کرد؛ همانا خداوند، از وعده خود، تخلف نمي‌کند)(آل عمران/9)

در همین راستا به فرازی از دعای عشرات اشاره شد که در آن آمده :

(وَ اَنَّكَ عَلى كُلِّ شَىْء قَدِيرٌ، تُحْيى وَتُميتُ؛ و اين كه تو بر هر كارى توانايى، زنده كرده و مى ميرانى)

(وَ تُميتُ وَتُحْيى، وَاَشْهَدُ اَنَّ الْجَنَّةَ حَقٌّ، وَ اَنَّ النّارَ حَقٌّ، وَ النُّشُورَ حَقٌّ؛ و ميرانده و زنده مى كنى و گواهى مى دهم كه همانا بهشت و دوزخ و قيامت حق است)

(وَ السَّاعَةَ اتِيَةٌ لا رَيْبَ فيهَا، وَاَنَّ اللهَ يَبْعَثُ مَنْ فِى القُبُورِ؛ و زمان آن بى شك فرا خواهد رسيد و خداوند كسانى را كه در گورها خفته اند بر مى انگيزاند)

پس مومن باید خودش را برای این قیامتی که وقوعش حتمی است آماده کند .

اما در این بین نباید فراموش کنیم، که در روز محشر، نه فرزندان به خودی خود به دردمون خواهند خورد و نه اموالمون!

(إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا لَنْ تُغْنِي عَنْهُمْ أَمْوَالُهُمْ وَلَا أَوْلَادُهُمْ مِنَ اللَّهِ شَيئًا وَأُولَئِكَ هُمْ وَقُودُ النَّارِ؛ ثروتها و فرزندان کساني که کافر شدند، نمي‌تواند آنان را از (عذاب) خداوند باز دارد؛ (و از کيفر، رهايي بخشد.) و آنان خود، هیزم دوزخند)(آل عمران/10)

به امید اینکه از رستگاران باشیم.


برچسب‌ها: دقت در اعمال, آیه 9 سوره آل عمران, آیه 10 سوره آل عمران, مال و فرزند, معاد
+ نوشته شـــده در دوشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
مردم با تربیت حضرت امام روحیه ضدشاهی دارند
خبرگزاری فارس: حکم

حجت الاسلام مهدی طائب رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار بعد از آنکه در مورد برخی جملات آقای هاشمی رفسنجانی بیاناتی داشت، تصریح کرد: 

مردم ما از کسی که بخواهد برای خودش جدا از قدرت الهی و قدرت مردم، قدرتی قائل باشد بیزار هستند چرا که آنها با تربیت حضرت امام روحیه ضدشاهی دارند و اوصاف شاهی را نمی‌پذیرند.


برچسب‌ها: هاشمی رفسنجانی, شاه, قدرت طلب, خوی استبداد, مردم
+ نوشته شـــده در یکشنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
حقوق بشر در اروپا
خبرگزاری فارس: گولیت: می‌ترسند و شعار نژادپرستانه می‌دهند

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از آفتون‌بلات، رود گولیت از این که برخی از هواداران فوتبال در اردو «لاله‌های نارنجی» به بازیکنان تیره‌پوست، بی‌احترامی کرده و دشنام‌های نژاد‌پرستانه داده‌اند، اظهار تاسف کرد.

وی گفت: آنچه در اردوی تیم ملی روی داد، شرم آور و باعث تاسف است. متوجه نمی‌شوم این عده با گفتن  فحش‌های زننده و نژاد‌پرستانه دنبال چه اهدافی هستند.

گولیت که روز گذشته در شهر ورشو لهستان حضور یافت، به این ترتیب ناراحتی خود را از اتفاقی که در پایان هفته قبل در حاشیه جلسه تمرینی تیم تحت رهبری برت فان مارویک روی داد، ابراز تاسف کرد. در این جلسه که در آستانه دیدار با دانمارک در رقابت‌های یورو 2012 در حال انجام بود، گروهی شعارهای نژاد پرستانه سردادند و خشم اعضای لاله های نارنجی را برانگیخت.

گولیت که در جام ملت‌های 24 سال قبل همراه تیم کشورش مقام قهرمانی را کسب کرد، افزود: چنین رفتاری در هر شرایط و در هر جا،‌ محکوم است.


برچسب‌ها: حقوق بشر, هلند, فوتبال اروپا, بی فرهنگی, نژاد پرستی
+ نوشته شـــده در شنبه بیستم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
تبیین جنایت‌های تکان دهنده منافقین در گفتگوی فارس با عضو شورای رهبری این سازمان
خبرگزاری فارس: افرادی که قصد جدایی از فرقه رجوی داشتند را با سیانور می‌کشتند
گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس، مریم سنجابی عضو شورای رهبری سازمان منافقین مدتی است که از این سازمان جدا شده است. وی با بیان خاطرات تلخ خود طی 25 سال حضور در کمپ اشرف و برخورد نزدیک با سران فرقه، به تغییر ماهیت این سازمان طی سالیان دراز پرداخته که در آن تنها یک فرد به نام مسعود رجوی بر تمام شئون سازمان مسلط شده و آن را هر طور که می‌خواست هدایت می‌کرد بدون آنکه به اصول اولیه شکل گیری سازمان توجهی داشته باشد که مهمترین آنها ارتباط گسترده با آمریکا است که زمانی تحت عنوان استکبار از آن یاد می‌شد. شرایط کمپ اشرف، نحوه جذب نیروها در سازمان، بازداشت‌های گسترده در دهه 70 و همکاری با سازمان سیا در دوران حضور آمریکا در عراق از جمله موضوعاتی است که این عضو سابق شورای رهبری سازمان منافقین به آن اشاره کرد که مشروح آن از نظر خوانندگان می‌گذرد.

 

فارس: نحوه ورود شما به سازمان چگونه بود؟

سنجابی: من از فاز سیاسی هوادار سازمان بودم و با تبلیغاتی که صورت می‌گرفت در دوران دبیرستان و به وسیله برادرم در 15 سالگی جذب سازمان شدم. در سال 63 از سازمان جدا شدم اما مجدداً سال 65 در عراق به سازمان پیوستم.

 

فارس: در سازمان چه فعالیت‌هایی داشتید؟

سنجابی: مانند هر فرد تازه وارد به سازمان، چند سال اول را در بخش نظامی آموزش دیدم، حدود 15 سال در قسمت اداری و پرسنلی بودم و اطلاعات و آمار و ارقام پرسنلی دست من بود، چند سال در اطلاعات بودم و چند سال هم در قسمت‌های اداری و پشتیبانی مشغول بودم.

 

فارس: چه زمانی عضو شورا شدید؟

سنجابی: سال 80 عضو شورای رهبری شدم که البته 6 سال پیش از آن یعنی در سال 74 عضو شورای ملی مقاومت بودم که تشکیل شده از گروه‌های مختلف بود اما تصمیم گیری در سازمان تنها مربوط مسعود رجوی است .

 

فارس: شورای رهبری چه فعالیت‌ها و مسئولیت‌هایی دارد؟

سنجابی:‌ تقریباً هیچ. رهبر سازمان حتی یک جلسه کاری و تصمیم گیری با اعضای شورای رهبری نمی‌گذاشت،‌ چرا که سازمان فرقه‌ای اداره می گردید این شورا فقط یک اسم و برای تبلیغات بیرونی بود که مثلاً سازمان دمکراتیک اداره و به زنان احترام ویژه گذاشته می‌شود و آنها در تصمیم گیریهای سازمان نقش فعال دارند. رجوی اعلام می‌کرد که ما 600 نفر عضو شورای رهبری داریم که همین عدد نشانگر باطل بودن این شورا بود، زیرا به طور کلی 900 زن در سازمان حضور داشتند که 600 نفر آنها در شورا بودند. تصمیم گیری در لایه های مختلف در سازمان محدود به حدود 20 نفر است و به طور خاص تصمیم گیری اصلی و نهایی سازمان غیر از رجوی فرد دیگری نیست. هر فردی در سازمان بر خلاف سخنان رجوی سخنی یا تفکری داشت در مقابل جمع تخریب و تحقیر می‌شد. حتی مریم رجوی هم در اداره سازمان تصمیم گیرنده نیست و همه تصمیمات به مسعود ختم می‌شود.

با آغاز انقلاب ایدئولوژیکی در سازمان، رجوی اعلام کرد که مریم رجوی مسئول اول سازمان است و من هم به عنوان رهبر عقیدتی طرح‌های خود را به او ارائه می‌دهم. در صورتیکه هیچگاه این موضوع محقق نشد و هر سال قدرت تصمیم گیری مسعود با رویکردی که در پیش گرفته بود افزایش یافت و افرادی که هم دوره رجوی بودند به تدریج به حاشیه رانده شدند.

 

مهدی افتخاری یکی از آنها بود که خلع درجه شد و به یک عضو عادی تبدیل شد، و همین اواخر در وضعیتی بسیار بد مرد و یا محمد حیاتی که الان مانند یک عضو عادی ایزوله و ادامه حیات اجباری می‌دهد.

مسعود به طور پیچیده و گام به گام همه مردها که به نوعی با اختلاف نظر پیدا کرده بودند را از شورای رهبری کنار گذاشت در حالیکه تعدادی از آنها با وی هم دوره بودند و اکنون بالاجبار مشغول کارهای عادی و حاشیه‌ای هستند.

 

تحقیر اعتراض کنندگان به تصمیمات رجوی در جمع‌های چند صد نفری

 

فارس: افراد اعتراضی به این موضوع نداشتند؟

سنجابی:‌ اعتراض داشتند و به دلیل همین اعتراضات به حاشیه رانده شده و در جمع‌های چند صد نفری مورد مواخذه و تحقیر قرار می‌گرفتند.

 

فارس:‌ چه شد که تصمیم به خروج گرفتید؟

سنجابی:‌ از سال 57 و 58 که با سازمان آشنا شدم از روی علاقه و این احساس که سازمان آزادی خواهی، ایجاد جامعه بی طبقه توحیدی و صداقت را آرمان خود قرار داده بود، اما باید اعتراف کنم در این سال‌ها چیزی از این آرمانها باقی نمانده بود.

تمام افراد از اولیه‌ترین حقوق انسانی محروم بودند. کسی اجازه تماس با خانواده نداشت، انجام تماس تلفنی و ارتباط با بستگان و استفاده از کانال‌های ماهواره‌ای و تلویزیونی کاملاً ممنوع بود. افراد اجازه داشتند سالی یکبار در مراسم عید و تحت کنترلهای شدید با اقوام درجه یک خود ملاقات کنند، افراد زیادی بودند که سال‌ها با هیچیک از اقوام خود دیداری نداشتند و تنها زمان فوت یکی از افراد خانواده اجازه داشتند تماس بگیرند. هر کس در خواست تماس با خانواده‌اش را داشت، تحقیر می‌شد. ازدواج ممنوع بود و افراد متاهل پس از سال 68 از هم جدا شدند. بچه‌ها را از خانواده‌ها جدا کردند و به خارج فرستادند که بسیاری از بچه‌ها در این بین گم شدند.

در سال 70 حدود 820 بچه از 2 هفته تا 4 ساله به خارج فرستاده شدند. این کودکان را بین خانواده‌های هوادار‌ و هر کس که آنها را می‌پذیرفت تقسیم کردند، حتی به انجمن‌های خیریه سپرده می‌شدند. تعدادی را که قبول نکرده بودند در کمپینی نگهداری می‌کردند که پس از آنکه بزرگ شدند برای کار به اشرف بازگردانده شوند. بسیاری از آنها در هنگام بازگشت به کمپ اشرف و آغاز فعالیت‌های نظامی زیر 16 سال بودند. یکی از ادعاهای رجوی این است که چرا بچه‌های زیر 18 سال را وارد ارتش می‌‌کنند، اما باید گفت بسیاری از بچه‌هایی که از اروپا به اشرف بازگردانده شده و سلاح به آنها دادند زیر 18 سال بودند.

آنها جزو بی اعتماد ترین و ریزشی ترین نفرات سازمان بودند و به اجبار آنجا بودند، اما به دلیل اینکه خانواده‌ای نداشتند و پدر و مادرشان در اشرف بودند مانند محکومان در این کمپ زندگی می‌کردند. از آنجا که در پرسنلی فعالیت می‌کردم از بسیاری از مسائل دورنی سازمان آگاهی داشتم.

وقتی شورای رهبری تشکیل شد اولین چیزی که به هر عضو اعلام شد این بود که اجازه خروج از سازمان را ندارند و هر کس خارج شود حکمش مرگ است و باید با قرص سیانور خودکشی کند.

 

کشتن افرادی که قصد جدایی داشتند با سیانور و اعلام شهادت آنها

 

در سال 82 مینو فتحعلی و مهری موسوی رسماً و علناً اعلام کردند که قصد جدایی دارند و با دستور رجوی با قرص سیانور کشته شدند اما اعلام بیرونی کردند که آنها در بمباران کشته شده‌اند، پرونده‌های آنها پیش من بود.

سال 73 شاهد زندان‌های درونی سازمان بودم و خودم در آن سال زندانی شدم.

خروج از سازمان تنها در سال 65 تا 72 آزاد بود، اما از آنجا که سازمان به صورت فرقه‌ای اداره می شود از آن سال تاکنون اجازه خروج به هیچ فردی داده نشده است. از سال 72 تا 81 که صدام سقوط کرد رسماً ابلاغ شد هر کس قصد خروج دارد باید یکسال در مکان‌هایی خاصی مانند بازداشتگاه نگهداری‌ و پس از آن به ابوغریب منتقل می‌شد.

علی قشقاوی چند سال در ابوغریب بود و سلطانی نیز 7 سال در بازداشتگاه‌های اشرف بسر برد.

نفراتی داشتیم که تا مرز ایران آمدند اما به وسیله استخبارات عراق دستگیر و به اشرف بازگردانده شدند. سال 73 مقامات سازمان ترسیدند که نکند برخی افراد نفوذی باشند. این موضوع باعث به راه افتادن موج بازداشت داخلی شد که حدود 500 نفر از مردان و 100 یا 200 نفر از خانم‌ها را در بازداشتگاه‌های موقت زندانی کردند که خود من یکی از آنها بودم. ما چند ماه زیر ضرب و شتم فشار زیاد بودیم تا اعتراف کنیم نفوذی ایران هستیم که این موضوع بر هیچ پایه‌ای استوار نبود و بدون اینکه دلایل مستندی داشته باشند این اتهامات را به ما وارد می‌کردند.

این موضوع تنها برای اعمال قدرت و فشار از سوی مسئولین سازمان به افراد صورت می‌گرفت. در زندان‌ شلاق و کتک زیادی خوردم بطوریکه 2 هفته بستری بودم و آن زمان بود که اعتمادم را به سازمان از دست دادم زیرا زندگی خود را رها کرده بودم تا در سازمان باشم اما اینگونه رفتارها و تحقیرها را مشاهده می‌کردم.

به افراد بازداشتی در آن سالها کدهای SF زده بودند که این کدها در پرونده‌ها ماند. 6 نفر در آن دوران در بازداشتگاه‌ها و هنگام شکنجه کشته شدند. قربانعلی صادقی یکی از آنها بود که از شدت کتک و جراحات وارده روی دست بچه‌ها جان داد.

بعدها قتل 2 خانم و 6 مرد را که در پرونده‌های آنها نفوذی قید شده بود، مشاهده کردم. در ادامه فشار هر روز بیشتر می‌شد؛ سازمانی که در ابتدا و به اختیار خود وارد آن شده بودیم، دیگر حق خروج از آن را به کسی نمی داد و دائم تحت نظر و کنترل بودیم که نفوذی نباشیم. طبق قوانینی که هر سال سخت‌تر می‌شد، افراد باید از خانواده خود جدا شده و بچه‌هایشان را در ایران می‌گذاشتند و بدون هیچگونه تماس و ارتباطی با خانواده.

افراد در این ساختار وتشکیلات فرقه‌ای از ساعت 5 صبح تا 11 شب کار می‌کردند. کاری که هیچ آرامشی در قبال آن نبود. هر روز 2 ساعت نشست انتقادی داشتیم، و سه تا چهار ساعت مواخذه که شما درست کار نمی‌کنید و افراد در رابطه با کارهایشان مرتباً تحقیر می‌شدند.

مریم رجوی در اروپا در مورد آزادی زنان و لزوم رعایت حقوق آنها تبلیغات زیادی دارد در حالیکه در کمپ اشرف دقیقاً بر خلاف آن عمل می‌شود و افراد از اولیه‌ترین حقوق انسانی خود محرومند. می‌توان گفت که در کمپ اشرف محرومترین افراد زنان هستند. تردد در اشرف برای زنان باید 2 نفره صورت می‌گرفت و بسیاری محدودیت‌های دیگر. خود کمپ اشرف شامل بخش‌های مختلفی بود که دور آنها سیم خاردار کشیده شده بود. برای خروج از آن مقرها و ورود به بخش دیگر باید برگه‌هایی به نام ویزا تهیه می‌کردیم که عبور و مرور با آنها صورت می‌گرفت تا مبادا بدون اطلاع مسئول مستقیم اقدامی یا عبور و مروری صورت بگیرد که همه اینها ناشی از ترس رجوی از فرار اعضا بود که این دقیقاً برعکس شعارهایی بود که در مورد آزادی داده می‌شد.

 

جذب افراد به نام کار و زندگی خوب در اروپا

 

فارس: کار جذب افراد در سازمان چگونه بود؟

سنجابی: ستادی به نام ستاد داخلی در سازمان وجود دارد. افراد این ستاد به هر نحوه ممکن به ایران زنگ زده و تلاش می‌کردند افراد را جذب کنند. افرادی که دنبال کار یا ماجراجویی هستند یا اعتراضاتی نسبت به سیستم حکومتی ایران داشتند که جذب سازمان می‌شدند. به آنها می‌گفتند به ترکیه بیایند و سازمان برای آنها پاسپورت تهیه کرده و با پشتیبانی مالی در یک کشور اروپایی می‌توانند کار و زندگی کنند. به آنها می‌گفتند ما شما را پشتیبانی مالی می‌کنیم و فقط باید 6 ماه در کمپ اشرف یک دوره آموزشی ببینید و پس از آن می‌توانید به کشورهای اروپایی بروید که این 6ماه را هم حتی در ایران به آنها نمی‌گفتند و وقتی طعمه‌ها به ترکیه می‌رفتند این حرف را می‌شنیدند. افرادی که در ترکیه نگران سرنوشت و وضعیت خود بودند وارد کمپ اشرف ‌شده و آنجا ماندگار می‌شدند. افراد و خانواده‌های جوانی که وارد اشرف می‌شدند یک هفته بعد اجازه ملاقات با یکدیگر را نداشتند و پس از آن در ریل فرقه قرار گرفته و همسران خود را طلاق می‌دادند.

ارزش‌های فرقه این بود که نباید زن یا شوهر داشته باشید و بچه ممنوع است. تماس با خانواده یک کار پست و بی‌ارزش تلقی می‌شد چرا که اعضای سازمان برای مبارزه و انقلاب باید تلاش کنند که این موضوع حاصل سالیان دراز کار فرقه‌ای بود. از سال 67 که انقلاب ایدئولوژیک شد تا به حال روزانه نشست هست که در آن افراد در بمباران فکری قرار می‌گیرند که واقعاً شستشوی مغزی است.

کاربرد کلمه منافق تا چند ماه پیش برای من حساسیت زا بود، اما با مقایسه رفتارها و گفتار سران سازمان بشدت به آن اعتقاد قلبی پیدا کرده‌ام.

 

تغییر سیاست رجوی در قبال آمریکا پس از سقوط صدام

 

فارس: سیاست رجوی در عراق پس از سقوط صدام و ورود آمریکایی‌ها چه تغییراتی کرد؟

سنجابی: پایه‌های این سازمان بر آن استوار بود که این تشکیلات ضدامپریالیسم و ضد آمریکایی است، اما پس از سقوط صدام و ورود آمریکایی‌ها یک شبه دیدیم که چهره‌ سازمان عوض شده و همه کتابهایی که علیه آمریکا بود، نابود و 2 سرود "سرکوچه کمین است" و "نبرد با آمریکا" حذف شد. دستور شبانه دادند که همه کتابها جمع آوری و سرودها حذف شود و بعد به دیدار مقامات آمریکایی رفتند. جلسات هفتگی با آمریکاییها در اشرف برگزار می‌شد که در آن اطلاعات به آنها می‌دادند، درست مانند ستون پنجم.

هیچ اصولی نمانده که رجوی زیر پا نگذاشته باشد. دشمنی با ‌آمریکا جزو اصول اساسی سازمان بود اما به یکباره این تغییر رویکرد را دیدیدم.

رجوی بخش سیاسی سازمان را به مدت 2 ماه بسیج کرد که شبانه‌روز از افراد ایرانی که در عراق کار می‌کردند جاسوسی کنند و در پایان این مدت 35 هزار نام از تجار، بازرگانان و افراد عادی ایرانی که در عراق بودند لیست شده و تحت عنوان مزدوران ایران از سوی مسعود رجوی در اختیار مقامات آمریکایی قرار گرفتند. خوش‌خدمتی‌هایی که رجوی برای دولت آمریکا کرد بسیار زیاد بود بطوریکه وقتی واحد های آمریکایی مستقر در اشرف قصد ترک این کمپ را داشتند اطلاعات بسیار زیادی از مسعود رجوی گرفتند تا به اصطلاح با دست پر به آمریکا بازگردند.

 

20 هزار دلار برای سخنرانی به سود سازمان در آمریکا

 

همکاری و استخدام رسمی مقامات سابق آمریکایی مانند بازنشستگان سازمان CIA از سوی سران سازمان که به طور علنی نیز در شبکه سیمای آزادی اعلام می‌شد، از جمله فعالیت‌های دیگر رجوی بود. امروز بیشتر مقامات سابق و اسبق امنیتی آمریکا که پرونده‌های جنایی زیادی در منطقه دارند، از سازمان حمایت می‌کنند که این یک موضوع شرم‌آور است. این استخدام‌ها تماماً در قبال دریافت میلیون‌ها دلار از سازمان صورت می‌گرفت، بطوریکه برای هر سخنرانی در حمایت از سازمان و علیه جمهوری اسلامی بیش از 20 هزار دلار دریافت می‌کردند.

 

تصور می‌کردیم که مسائل سازمان محور و کانون توجه عالم است

 

فارس: اعضای سازمان با توجه به قطع ارتباط به مدت طولانی با دنیای بیرون نسبت به آن چه تصوری دارند؟

سنجابی: افراد در سازمان طی سالیان دراز ارتباطی با دنیای بیرون ندارند بطوریکه جز سیمای آزادی هیچ شبکه دیگری وجود ندارد و بسیاری از افراد سازمان از اینترنت یا تلفن همراه چیزی نمی‌دانند. تمام اخبار منتشر شده از این شبکه هم مربوط به اخبار سازمان بود بطوریکه ما تصور می‌کردیم موضوع سازمان یکی از مسائل محوری جهان است و وقتی از سازمان جدا شدیم، دیدیم که در هیچ شبکه جهانی نامی از سازمان نیست.

 

گدایی از ساعت 4 صبح تا 12 شب برای سازمان در اروپا

 

فارس: سازمان در اروپا چه فعالیت‌هایی دارد؟

سنجابی: فعالیت‌های مختلفی دارند، اما عمده فعالیتهایشان تبلیغی است. جمع‌آوری اعانه یکی از فعالیت‌های همیشگی آنهاست. افرادی که در اروپا زندگی می‌کردند وقتی به اشرف می‌آمدند می‌گفتند که ما در اروپا بیچاره‌تر از ساکنین اشرف بودیم. آنها از ساعت 4 صبح تا 12 شب در خیابانها از ایرانیان و ساکنان آن مناطق به نام‌های مختلف از جمله کمک به کودکان جنگ عراق و ایران که خانواده‌های خود را از دست دادند گدایی می‌کردند.

عده‌ای دیگر، کار تبلیغی و جذب نفرات (ایرانیان مقیم خارج) برای سازمان را به عهده داشتند. آنجا به هیچ عنوان در مورد وضعیت واقعی اشرف سخنی ذکر نمی‌شد و با تبلیغات دروغین فراوان تلاش می‌کردند تا هوادار جذب کنند. اگر توانستند به اشرف بفرستند، اگر نشد در اروپا برای سازمان کار کنند و اگر این نیز میسر نشد، به عنوان هوادار سازمان در تجمعات شرکت کنند.

کار کردن روی سناتورها و مقامات خارجی برای لابی‌گری و حمایت بین‌المللی از سازمان بخش دیگری از فعالیت‌های اروپایی و آمریکایی سازمان بود که با صرف هزینه‌های میلیون‌دلاری حاصل می‌شد.

 

فارس: وضعیت زندگی شما پس از جدا شدن از سازمان چطور است؟

سنجابی:‌ من حدود 25 سال از دنیای بیرون خبری نداشتم. می‌گفتند هرکس از سازمان جدا شده و به ایران بازگردد در ایران اعدام خواهد شد. بعدها متوجه شدیم که به اعضای سازمان عفو خورده است که این حاصل کار کارشناسی از سوی نظام ایران بود چرا که مقامات ایرانی فهمیده بودند که 90درصد افراد سازمان قربانی بوده‌اند. از سال 80 به بعد 800 نفر از سازمان جدا شدند که با این عفو بسیاری از آنها جذب جامعه ایران شدند. پس از فرار از اشرف عملا دیدم با من رفتار انسانی شد و کارهای من با حضور وکلای حقوقی پیگیری شد و حتی با خانواده من تماس گرفتند و آنها را به عراق آوردند تا با هم ملاقات کنیم و با کارهایی که صورت گرفت من با انتخاب خود وارد ایران شده و جذب جامعه شدم که از این بابت خدا را شاکرم.

تمام تلاش و تصمیم من این است که فجایع رخ داده در کمپ اشرف را بازگو کرده و اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار دهم تا در دام این فرقه گرفتار نشوند.

افشاگری و روشنگری در مورد این فرقه از اهداف اصلی من است تا چهره و ماهیت واقعی رجوی را روشن کنم. ما در سازمان از احترام به شخصیت و حقوق و آزادی خود محروم بودیم اما پس فرار از سازمان و حضور در عراق وسپس بویژه در ایران، این احترام و آزادی را دیدم که مرا دگرگون کرد. در سازمان ناسزا، توهین و فحاشی به اعضاء به منظور تخریب و تحقیر آنها امری رایج و متداول بود و این موارد باید برای مردم گفته شود تا آنها با ماهیت واقعی فرقه رجوی آشنا شوند.


برچسب‌ها: گروهک منافقین, مجاهدین خلق, monafegh, ضد انقلای, روشنگری
+ نوشته شـــده در شنبه بیستم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
افشاگری/ آقای علیخانی، دولت خاتمی فاسدترین دولت است + عکس و فیلم
نامه الکترونیک

مینو نیوز؛ مطبوعات نروژ ماجرای شرم آوری از رشوه گیری از سوی مقامات یک کشور مسلمان شیعی(ایران) را منتشر می کنند، مسئولین شركت استات اويل به رشوه دادن اعتراف می کنند و یکی بعد از دیگری از مقام خود استعفا می دهند، رئیس بخش عملیات‌های بین‌المللی در پی این رسوایی شرکت را ترک می کند، مدیر اجرایی شرکت از سوی هیئت مدیره اخراج می شود و در نهایت حتی رئیس هیات مدیره هم استعفا می کند، نامه ریچارد هوبارد مدیر مستعفی استات اویل به هیئت مدیره این شرکت که در آن از يك مقام ايراني، سخن به میان آمده در اختیار افکار عمومی دنیا قرار می گیرد.

در آمریکا، نروژ و سوئیس تحقیقات گسترده ای در خصوص اتهامات استات اویل صورت می پذیرد، در پی اثبات این فساد اقتصادی، در نروژ استات اویل 3 میلیون دلار و در آمریکا 20 میلیون دلار جریمه می شود، رسانه های برون مرزی می نویسند:«رشوه خواران نفتی در نروژ جریمه شدند، در ایران حکومت می کنند.»، در گزارش هیئت تحقیق و تفحص مجلس غیر مستقیم از همان آقازاده بانفوذ به عنوان متهم احتمالی پرونده یاد می شود، اما با این همه...

سکوت می شکند. بعد از برخي بيانيه‌هاي دانشجویان، نوبت به مناظره احمدی نژاد با میرحسین موسوی می رسد، تا او بگوید:«جناب آقای موسوی! استات اویل بی‌قانونی است كه طرف می‌آید اینجا محاكمه می‌شود و محكوم می‌شود، از زندان فراری داده می‌شود، می‌رود خارج...»

درخواست پلیس مبارزه با جرایم مالی نروژ(موسوم به اواکوکریم) برای بازجویی ایران از اين مقام بانفوذ ايراني بی پاسخ می ماند. اسنادی که دانشجویان به مسئولین ارائه می کنند، بي‌نتيجه مي‌ماند و مناظره هم به خاطره ها می پیوندد و چندی بعد آمریکا به دنبال اثبات حسن نیت شرکت استات اویل و با وجود قطعی بودن تخلف آن، پیگرد قضایی اش را متوقف می کند! سوالات زیادی باقی می ماند؛ در بریتانیا چه خبر است؟ عباس یزدی کیست؟ چرا، چگونه و با دخالت کدام شخصیت برجسته آزاد شد؟ چرا فعالیت های شرکت هورتون محرمانه است؟ و...

ماجرا چه بود؟

«به: هيئت مديره شرکت استات اويل؛ از: ريچارد هوبارد؛ می خواهم خلاصه ای از حقايق وقايعی که قبلا نيز به پليس اقتصادی اعلام نموده ام به اطلاع اعضاء محترم هيئت مديره برسانم.» ریچارد هوبارد رئیس هیئت مدیره استات اویل بود؛ همان کسی که بعدها به واسطه رسوایی ناشی از رشوه دادن به شرکت هورتون که ادعا شده بود ارتباط نزدیکی با برخي مقامات بلندپایه وقت ایران ودارد، از سمت خود استعفا داد.

سال 2000 صورت جلسه ای بین ایران از یک سو و استات اویل از سوی دیگر امضا شده بود. اولاف اسکلسن در نوامبر 2000 به ایران آمده بود و در دیداری بین شرکت ملی نفت ايران و استات اويل، درخواست ارزيابی ۶ يا ۷ پروژه مختلف مطرح شده بود. در این شرایط بود که کم کم باب ارتباط آقازاده بانفوذ با استات اویل باز شد.

حکم دادگاه آمریکا: «در بهار سال 2001 كارمندان شركت استات اويل در ايران، دعوت يك مسئول ايراني را از طريق يكي از وابستگان وي پذيرفتند. بعد از ديدار با مسئول ايراني، استات اويل براي سنجش نفوذ اين مقام ايراني از او خواست تا پاسخ خود را از طريق وزير نفت ايران به شركت استات اويل بفرستد. كارمند شركت استات اويل گفت كه اين مساله قدرت مقام ايراني را نشان داد و راهي براي به دست آوردن فرصت‌هاي تجاري در ايران بود . بعد از تماس‌هاي اوليه، استات اويل دريافت كه مسئول ايراني مشاور وزير نفت ايران بوده و خانواده او قدرت و نفوذ زيادي در تجارت نفت و گاز ايران دارد.»

ریچارد هوبارد گزارش می دهد: «درطی سال ۲۰۰۱ درحالی که ارزيابی های مذکور (در خصوص 6 یا 7 پروژه پیشنهادی) در حال انجام بودند، شرکت استات اويل ايران با فردي که از او تحت عنوان "جونيور" ياد می شد. تماس برقرار نمود. اولين جلسه در دفتر استات اويل در " برگن" برگزار گرديد...»

پیغام عجیب

آقازاده بانفوذ،بعدها ضمن تایید این جلسات، آنها را مربوط به سازمان بهینه سازی و مسئولیت های قانونی خود دانست اما این ادعا با توجه به مفاد پرونده چه قدر می توانست قانع کننده باشد؟ مطابق ادعای ریچارد هوبارد، درست یک ماه بعد از این ماجرا بود که پیغامی عجیب ازسوی یک طرف ایرانی به طرف نروژی فرستاده شد.

ریچارد هوبارد: «او اعلام کرد که آيا استات اويل در صورت موفقيت در پروژه های نفتی آمادگی کمک به موسسات عام المنفعه و آموزشی را دارد؟» این پیشنهاد برای استات اویل خیلی عجیب به نظر می رسید. کمک به موسسات عام المنفعه از سوی یک شرکت خارجی که در حوزه نفت فعالیت می کند، چه معنی ای می توانست داشته باشد؟

تری آدام که آشنایی بیشتری با نوع تعاملات داشت، به هوبارد توضیح داد که يک مفهوم شفاف در ايران وجود دارد که مطابق آن انتظار می رود کمپانی های فعال خارجی در ايران کمک هايی اجتماعی ارائه دهند!

از اینجا به بعد باید یک راه قابل قبولی برای کمک ها پیدا می شد. یک تیم حقوقی می بایست همه چیز را بررسی می کرد تا مشکلی پیش نیاید. رفت و آمدها و مکالمات زیادی در این میان وجود داشت. وزير نفت ايران (زنگنه) نیز طرف برخی گفتگوها در خصوص مسائل نفتی با استات اویل بود.

شرکت هورتون (Horton) مسیری بود که در این راه انتخاب شد تا مشکل حقوقی نیز باقی نماند. هورتون، شرکتی ایرانی بود که در لندن دفتر نمایندگی داشت و برخلاف شرکت های رایج، نام و نشان زیادی هم از آن وجود نداشته و ندارد. یک قرارداد صوری برای مشاوره منعقد شد.

ریچارد هوبارد: «بر پايه جمع بندی استات اويل، مقرر شد به منظور دريافت مشاوره های مورد نياز مقدماتی و ارتباط مستمر مشاوره ای در طول ۱۰ سال فعاليت نفتی با NIOC قرارداد خدمات مشاوره ای مورد نياز با يک شرکت معتبر منعقد گردد. براساس مطالعات جامعی که انجام شد از بين چند شرکت مطرح، شرکت انگليسی هورتون که می توانست اطلاعات جامعی از مقررات و قوانين ايرانی را نيز در اختيار قرار دهد طی تشريفاتی انتخاب و عقد قرارداد صورت گرفت.»

15 میلیون دلار مبلغ قراردادی بود که با هورتون بسته شد. در روند تصميم گيری انعقاد قرارداد به ظاهر مشاوره ای، ۵ نفر از مديران اصلی استات اويل یعنی اولاف فيل، اينگ هانسن، ويلی اولسن، جاکوب ميلدلتون و ریچارد هوبارد دخالت داشتند. و به این ترتیب به بهانه خدمات مشاوره ای قرارداد منعقد شد.

حکم دادگاه آمریکا: «هدف قرارداد مشاوره ای(که شامل پرداخت 15 میلیون دلار طی 11 سال می شد)، ترغیب مقامات ایرانی بود برای استفاده از نفوذشان تا سهم استات اویل در قراردادهای پارس جنوبی افزایش پیدا کند و در عین حال درها برای پروژه های بعدی نفت و گاز در آینده به روی استات اویل باز شود.»

با وجود صراحت رسیدگی ها مبنی بر رشوه گرفتن مقامات ایرانی، طرف ایرانی این ماجرا هیچ گاه مورد مواخذه جدی قرار نگرفت و معرفی نشد. عباس یزدی طرف استات اویل در شرکت هورتون بود؛ کسی که بعدها گفته می شد فراری داده شده است.


پرداخت ها به یک حساب offshore انجام می شد. حساب هایی که گفته می شود معمولا در مناطق آزاد یا مناطقی که کمتر با مقررات سخت حکومت ها دست و پنجه نرم می کنند، باز می شود و بعد از انجام معاملات هم به راحتی قابل بستن هستند.

ملاقات ها اما ادامه داشت. ریچارد هوبارد: «بعد از امضای قرارداد اعضاء تيم من با جلسات منظمی با عباس يزدی داشتيم. البته به طور موردی ملاقاتهای با جونيور داشتيم و در اين ملاقاتها مشورت های خوبی در خصوص فضای کار و مسائل سياسی جاری دريافت می کرديم که بسيار هم مفيد بود. اعضای تيم ما که در جلسات با جونيور شرکت داشتند، عبارت بودند از: Olejohan Lydersen, Odd Mosberguik , Tor ivan pederson صورت جلسات نيز توسط اعضای تيم تهيه گرديده که مدارک آن موجود است. يکی از صورت جلسات خودم نيز در دست Okekrim می باشد. طرف قرارداد مشاوره نيز دسترسی به کارشناسان را برای ارائه گزارشات مورد نظر ما فراهم می نمود.»

نقش آفرینی مدیران پتروپارس

مسئولین استات اویل با چهره های مختلفی در ایران جلسات خود را برگزار می کردند. در این میان نام برخی چهره های فعال پتروپارس هم به چشم می خورد. شرکتی که از همان آغاز با حاشیه شروع به کار کرد و با استعفای بهزاد نبوی از هیئت مدیره اش همراه بود. بعدها یکی از اعضای هیئت مدیره همین شرکت، مسئول هیئت تحقیق و تفحص مجلس در ماجرای استات اویل شد تا استات اویل از سوی مجلس ششم به اندازه کافی ماست مالی شود.

رسوایی

با افشاگری روزنامه نروژی DN همه چیز به هم ریخت. پلیس نروژ (Okekrim) رسما پیگیری هایی را آغاز کرد و از آنجا که استات اویل در بازار بورس آمریکا نیز سهام داشت، دادگستری ایالات متحده آمریکا نیز رسما وارد میدان شد. در این شرایط بود که استات اویل اتهام وارده را پذیرفت. جریمه ای که نروژ برای استات اویل در نظر گرفت 3 میلیون دلار بود. استات اویل در آمریکا نیز 20 میلیون دلار جریمه شد. اما در ایران باز هم خبری نشد.

«آقایان و خانم ها، اعضای هیات محترم مدیره! شما خوب می دانید که شرکت ما در سال های اخیر به دنبال گسترش فعالیت های خود در خاورمیانه و بخصوص ایران بوده است و نیز خوب می دانید به دلیل عدم شفافیت در قراردادهای مالی چنین کشورهایی، گرفتن کار در چنین مناطقی قواعد خاص خود را دارد. همانطور که مطلع هستید ما از اوایل 2001، مطالعات و مذاکرات خود را با ایرانی ها آغاز کردیم. پس از آشنا شدن به قواعد بازی در بازار نفت و پروژه های نفت و گاز ایران، من به دنبال فرصتی برای ملاقات با پسر جوان بودم و این فرصت سرانجام در برگن در محل شرکت خودمان به من دست داد. او به من گفت "برای موفقیت کار" بايد کمیسیونی از طریق هورتون و عباس یزدی 34 ساله که از ایرانیان مقیم لندن و موسس هورتون است، به وی پرداخت شود. البته او پیشنهادهایی را هم برای انتقال پول از طریق خیریه هایی که در ایران بنیاد نامیده می شوند، ارائه کرد. من بیشتر آنها را رد کردم تا اینکه بر سر یکی از آنها به توافق رسیدیم. اطلاع دارید که ما در ژوئن امسال یک قرارداد اسمی و فرمالیته مشاوره با هورتون منعقد کردیم که براساس آن قرار شد ظرف 15 سال، مبلغ 11میلیون دلار به هورتون پرداخت شود. هم چنین مطلع هستید که ما، بر اساس تقاضای آقای یزدی پس از این قرار داد با پرداخت حدود نیمی از مبلغ 11 میلیون دلار و طی دو فقره انتقال وجه از طریق یک حساب بانکی در نیویورک به یک حساب بانکی در شبه جزایر قبرس و جمعا به مبلغ 5.2 میلیون دلار، به اولین بندهای قرارداد عمل می کنیم. و نیز اطلاع دارید که چهار ماه بعد از قراداد اولیه مان، یعنی همین چند هفته پیش، اولین ثمره قرار داد مشاوره خود را با بردن یک پروژه 300 میلیون دلاری در پارس جنوبی به دست آوردیم. البته از جریانات بعدی هم لابد همه اعضا اطلاع دارند که چگونه با مشکوک شدن حسابرس ها به پورسانت غیر عادی ما برای این پروژه ها و جنجال های بعدی رسانه ای، آن ماجرا به دادگاه کشید. من، ریچارد هابرد، به عنوان نائب رئیس اجرایی استات اویل خود را در این رسوایی شریک می دانم و همانند همقطاران خود، رئیس و رئیس اجرایی استت اویل استعفا می دهم.»

عبدی: هدف منفعت بیگانگان بود

عباس عبدی طی یادداشتی با اشاره به خبر محکوم شدن استات اویل نوشت: «اين خبر داراي دو وجه است. وجه اول آن مربوط به نروژ و آمريكاست كه تا چه حد نسبت به تخلف‌هاي شركت‌هاي خويش حساس هستند و آن‌را پيگيري و در نهايت محكوم مي‌كنند، حتي اگر اين شركت‌ها، مقامات خارجي را خريداري كرده باشند تا از اين طريق به منافعي دست يابند، منافعي كه طبعاً و به ظاهر به نفع كشور متبوع آن شركت نيز هست.»

او همچنین در ادامه گفت:«اما وجه دوم اين خبر مهم است كه مربوط به ما مي‌شود. در واقع اخذ چنين رشوه‌اي از طرف يك ايراني منفعتي براي كشور نداشته بلكه با هدف از ميان بردن منافع كشور بوده، ضمن اين كه در هر حال عمل غيرقانوني است، اما در ايران قضيه به هيچ جايي ختم نشد. آن موقعي كه من زندان بودم، ‌امكان پيگيري خبري اين واقعه را نداشتم، اما اجمالاً فهميدم كه اين قضيه فقط موجب يك سفر براي برخی از نمايندگان مجلس و گروهي ديگر شد تا از نروژ بازديدي به عمل آورند. (با اين حساب معلوم است كه نگاه جامعه به فساد اداري و سياسي چگونه خواهد بود؟) نكته‌ي ديگري كه مهم است عدم انتشار رسمي نام مقام رشوه گيرنده در ايران از سوي نروژ و آمريكاست. در حالي ك

ه انتظار مي‌رود كه اين نام از سوي آنان منتشر شود، اما ظاهراً آنان اعتمادي به بی‌طرفی قضايي ايران ندارند كه حتي حاضر نيستند اين نام را اعلام كنند.»

انصراف آمریکا از پیگرد قضایی استات اویل

با وجود اثبات جرم استات اویل و نهایی شدن حکم این شرکت در دادگاه، آمریکا اعلام کرد که با توجه به روند چند سال اخیر این شرکت و اثبات حسن نیت او پیگیری قضایی استات اویل را متوقف خواهد کرد. توقف این پیگیری در حالی بود که تداوم این داستان در جریانات انتخاباتی می توانست تاثیراتی را در فضای خبری ایران با خود به همراه داشته باشد.

دفاع هاشمی رفسنجانی از مهدی

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نيز چندي پيش، طی سخنانی به ماجرای استات اویل اشاره و ضمن يادآوري اتهاماتي كه به فرزند خود در اين ماجرا وارد شده بود، گفت: «در آن ماجرا كه برخي از دانشجويان شلوغ‌بازي كردند و قضيه به مجلس كشانده شد ماجرا اين بود كه در داخل استات اويل چند نفر بازي در آورده بودند و بين خودشان پول‌هايي را رد و بدل كرده بودند و همه را به گردن مهدي انداخته بودند درحالي كه پشت اين قضيه اسرائيل بود و مي‌خواست ما را خراب كند.»

به نظر می رسد اکنون این قوه قضائیه است که بايد درستی یا نادرستی این اتهامات را بررسی کند و به حرف و حدیث ها در مورد پرونده جنجالی استات اویل پایان دهد.

قطعه فيلمي كه بسيجيان عدالتخواه در فضاي سايبري پخش كردند را هم اكنون ميتوانيد با لینک مستقیم و حجم 3.87مگابايت از لينك زير دانلود كنيد :

دانلود با لينك مستقيم / حجم: 3.97 مگابايت

 

به راستی آقای علیخانی، بدترین دولت دولت خاتمی است.


برچسب‌ها: هاشمی رفسنجانی, مهدی هاشمی, عدالت, دزدی, بیت المال
+ نوشته شـــده در شنبه سیزدهم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
شلیک به مرتد


بازی شلیک به مرتد(شکلیک به شاهین نجفی) اینجا رو کلیک فرمایید


برچسب‌ها: بازی آنلاین, شاهین نجفی, مرتد, ترانه, آهنگ موهن
+ نوشته شـــده در چهارشنبه دهم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
کسانی که نامه بدون امضا به رهبر نوشتند باید آرزوی مرگ کنند

"عماریون"- سردار ابراهیم جباری ‌فرمانده سپاه ولی امر شب گذشته در مراسم گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر و شهادت امام هادی النقی(ع) برگزار شد، اظهار داشت:

افرادی که بیانیه‌ها و نامه‌های بدون سلام برای نایب امام زمان می‌فرستادند، پا روی خون شهدا و اعتقادات مردم گذاشتند و امروز نیز در خفت و خواری به سر می‌برند که باید در این شب آرزوها، از خدا برای خود طلب مرگ کنند، چراکه خون به دل مردم و فرزند زهرا کرده و دشمن را دلشاد کردند.

جباری با اشاره به صحبت‌های اخیر سیدمحمد خاتمی پیرامون بازگشتش به عرصه سیاست، یادآور شد: خاتمی که می‌خواهد پس از این همه خیانت به میان مردم بازگردد، باید جلوی مردم زانو زده و بگوید غلط کردم.

وی افزود: خاتمی باید خجالت بکشد، توبه کند و به مردم بگوید غلط کردم.

جباری تصریح کرد: اصلاحاتی‌ها یک مشت لائیک و سکولار هستند که به درون انقلاب نفوذ کرده و می‌خواهند ارزش‌های انقلاب را لگدمال کنند.

وی اذعان کرد: دعوای این افراد پیش از مقام معظم رهبری با امام و شهیدان است و توهین به امام هادی (ع) نیز از همین جریانات سرچشمه می‌گیرد.


برچسب‌ها: محمد خاتمی, ریاست جمهوری, خائن, هاشمی رفسنجانی, امام هادی علیه السلام
+ نوشته شـــده در دوشنبه هشتم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
وقتی حضرت امام مطلع شد که حسین با بنی‌صدر اعتلاف کرده است ...


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلیمن محمد حسن رحیمیان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام(ره) که در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، با اشاره به ارتباط خود با حضرت امام(ره)، درباره شخصیت خمینی کبیر، گفت: با توجه به آنکه از 13 سالگی در قم، ‌نجف، جماران در محضر امام بودم، اما نتوانستم به صورت عمیق، شخصیت امام را بشناسم.

رحیمیان در ادامه به شباهت‌های حضرت امام و مقام معظم رهبری پرداخت و اظهار داشت: یکی از شاخصه‌های حضرت امام جامعیت ایشان نسبت به همه علوم و رخدادهایی بود که در کشور و جهان رخ می‌داد.

وی افزود: مقام معظم رهبری نیز از این جامعیت برخوردار است، زیرا مقام معظم رهبری علاوه بر اجتهاد بر علوم حوزوی در جامعیت سایر موارد همچون شناخت زمان و مکان نیز بنابر اعتراف دوست و دشمن بی‌نظیر و مانند حضرت امام(ره) است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران به بیان خاطره‌ای در رابطه با جامعیت مقام معظم رهبری پرداخت و اظهار داشت:‌ در این رابطه خاطرات زیادی دارم اما زمانی که نویسندگان و رمان‌‌‌‌نویسان خدمت مقام معظم رهبری رسیدند، رهبر انقلاب به گونه‌ای در مورد رمان‌ها در بلوک غرب، شرق و جزئیات آن و همچنین تفاوت‌های بین رمان‌های کشورهای اروپایی صحبت کرد که رمان‌نویس‌های با سابقه نیز از این جامعیت متعجب شده بودند.

وی افزود: بنابر ارتباطی که با مقام معظم رهبری دارم، مطلع هستم که ایشان کتاب‌های زیادی از رمان‌های خارجی مطالعه کرده‌اند.

رحیمیان در مورد شباهت دوم مقام معظم رهبری با حضرت امام(ره) به قانون‌مداری اشاره کرد و تشریح کرد: ولایت فقیه یعنی ولایت، عدالت و فقاهت که این دو مصداق قانون‌مداری هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه در دنیای غرب همه به دنبال تامین منافع حزبی و اعمال قدرت گروهی هستند، اما ولی فقیه فقط به دنبال اطاعت به امر خدا است که این شاخص‌ترین شاخصه قانون‌مداری است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در بیان خاطره‌ای از حضرت امام گفت: وقتی نامه‌هایی را برای حضرت امام(ره) می‌خواندم که اشخاص از ایشان طلب حلالیت کرده بودند، حضرت امام نه تنها آنها را می‌بخشید بلکه برای آنها دعا می‌کرد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به بازداشت شخصی به اتهام توهین به مقام معظم رهبری گفت: در یکی از شهرستان‌های شخصی به رهبر معظم انقلاب توهین کرده بود. در این رابطه خدمت رهبری  رسیدم و ایشان فرمودند آن‌چه که در مورد من است، رضایت دادم و کسی حق ندارد به خاطر شخص من متهم را محاکمه کند.

رحیمیان در ادامه در پاسخ به سؤال یکی از حاضرین در مورد نقش پدری امام(ره)، گفت: امام نقش پدری خود را در خانواده در چارچوب قوانین الهی انجام می‌داد.

وی افزود: وقتی امام به احمدآقا می‌گفت که دوستت دارم، در چارچوب قوانین الهی بود. زیرا همیشه تاکید می‌کرد که تا زمانی با احمد هستم که از قوانین الهی عدول نکند و به عبارتی تا لب جهنم با او خواهم بود.

رحیمیان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در بیان خاطره دیگری که حضرت امام در برخورد با خانواده داشتند، به برخورد ایشان با پسر حاج‌آقا مصطفی اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی  حضرت امام مطلع شد که حسین با بنی‌صدر اعتلاف کرده است، سریعا دستور داد تا او را دستگیر کنند.

وی افزود: به حضرت امام گفتند که حسین مسلح است و اگر بخواهیم او را دستگیر کنیم به ما تیراندازی خواهند کرد که امام با قاطعیت تمام گفت:‌ اگر او تیراندازی کرد، شما نیز تیراندازی کنید.


برچسب‌ها: دیدگاه امام خمینی نسبت به خانواده, سید احمد خمینی, جنبش سبز, رهبر, امام خامنه ای
+ نوشته شـــده در دوشنبه هشتم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
الگوی انسانهاخلاصه مربوط به جلسه 91/01/06 تالار کنفرانس آیه های انتظار – الفور

در این جلسه بنابر سوالاتی که در مورد مقام رسول خدا(ص) شد پیرامون آن حضرت مطالبی رو مرور کردیم که خلاصه ای از اون را در اینجا میاریم:

یقینا هر انسانی بخاطر ویژگی های اجتماعی ای که داره، همیشه دنبال یک فرد کامل میگرده، تا از اون، در مراحل زندگیش تقلید کنه.

حالا اگر یک فردی رو بصورت مطلق، خدای متعال، بعنوان الگو معرفی کنه، این نشون دهنده کمال اون فرد خواهد بود که به یک مقامی رسیده که خالق انسانها، او را بعنوان الگو معرفی فرموده.

و رسول خدا(ص) چنین ویژگی ای رو دارند!


لَقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَنْ كَانَ يرْجُو اللَّهَ وَالْيوْمَ الْآخِرَ وَذَكَرَ اللَّهَ كَثِيرًا؛(أحزاب/21)
مسلما براي شما در زندگي رسول خدا سرمشق نيکويي بود، براي آنها که اميد به رحمت خدا و روز رستاخيز دارند و خدا را بسيار ياد مي‌کنند.طبعِ مسلم ، از محبت ، قاهر است /// مسلم ار عاشق نباشد کافر است

تابعِ حق دیدنش، نادیدنش /// خوردنش نوشیدنش خوابیدنش

در رضایش مرضی حق گم شود؟ /// این سخن کی باورِ مردم شود؟

خیمه در میدانِ الاالله ، زِ دست /// در جهان، شاهد علی الناس آمدست

شاهد حالش، نبیِ انس و جان /// شاهدی صادق ترینِ شاهدان


برچسب‌ها: حضرت محمد صلی الله علیه و آله, الگو, آیه 21 سوره احزاب, شاهدی صادق ترینِ شاهدان
+ نوشته شـــده در یکشنبه هفتم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
بعضیها در کلاسهای عرفانی میگویند شمر را هم لعن نکنید!

بارها وبارها گفته شد که که مبانی فلسفی درعقاید بویژه یکی بودن خالق ومخلوق،قدم عالم ،ذاتی بودن اراده خداوند وبسیاری از عقائد باطل دیگر که باعث می شود بت پرستی ،شیطان پرستی ،وجود پرستی که مبانی همه فلاسفه وعرفا می باشدبه اینجا کشیده می شود رواج پیداکرده وباعث انحراف جوانان شود.

دراین کلیپ خطیب توانا وجوان پسند حجت الاسلام والمسلمین دانشمند به این انحرافات اشاره می کند وبه جوانان توصیه می کند سمت این انحرافات نروید.


دریافت کلیپ تصویری با فرمت mp4 به حجم ۳٫۰۹مگابایت

لینک کمکیبرچسب‌ها: دانشمند, لعن, کلاس اخلاق, فلسفه, کلیپ
+ نوشته شـــده در یکشنبه هفتم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
فلسفه کشکه (کلیپ موبایل)


عرفان پیش من است؛ همه ی مولوی را می خواهید پیش من است؛ هر جا را که می خواهی برایت می گویم؛ فلسفه را بخواهید از اول اسفار تا آخر، از هر جا بگی، از اول مفهوم وجود تا آخر مباحث طبیعیات برایت می گویم، امّا همه اش کشک است.

هرچه هست در قرآن و روایت است.

 
آیت الله العظمی وحیدخراسانی


دریافت کلیپ فلسفه کشکه


برچسب‌ها: آیت الله وحید خراسانی, فلسفه, قرآن, روایت, عرفان
+ نوشته شـــده در یکشنبه هفتم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
حرکت به سمت کمال


خلاصه مربوط به جلسه 91/01/01 تالار کنفرانس آیه های انتظار – الفور

این جلسه مصادف شده با اولین روز از سال جدید شمسی و بهار.

عرض شد، دعایی که هنگام سال تحویل خونده میشه دعایی است پر محتوا با این عبارات:

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

در این دعا از خداوند میخواهیم وضعیت ما را به احسن حال تغیر بده.

نباید فراموش کنیم که خداوند همیشه به مقدار استعداد و تلاشی که افراد دارند ، وضعیت اونها رو به سمت بهترین حالت تغییر میده!

(وَمَنْ جَاهَدَ فَإِنَّمَا يُجَاهِدُ لِنَفْسِهِ إِنَّ اللَّهَ لَغَنِي عَنِ الْعَالَمِينَ؛ کسي که جهاد و تلاش کند، براي خود جهاد مي‌کند؛ چرا که خداوند از همه جهانيان بي نياز است)(عنکبوت/6)

(وَالَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَنُكَفِّرَنَّ عَنْهُمْ سَيئَاتِهِمْ وَلَنَجْزِينَّهُمْ أَحْسَنَ الَّذِي كَانُوا يعْمَلُونَ؛ و کساني که ايمان آورده و کارهاي شايسته انجام دادند، گناهان آنان را مي‌پوشانيم (و مي‌بخشيم) و آنان را به بهترين اعمالي که انجام مي‌دادند پاداش مي‌دهيم)(عنکبوت/7)

دیگه بستگی داره خودمون در چه مسیری قدم برداریم و چقدر تلاش کنیم!

اما چیزی که مسلّمه اینه که، کمک خداوند برای جویندگان حق همیشه بوده و هست.

(وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِينَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ؛ و آنها که در راه ما (با خلوص نيت) جهاد کنند، قطعا به راه‌هاي خود، هدايتشان خواهيم کرد؛ و خداوند با نيکوکاران است)(عنکبوت/69)

حق بُوَد با محسنين در كل حال /// عارفان رهرو ، نيكو خصال‏
محسن است ، آن كس كه حقّش رهنماست /// حق بُوَد با آنكه هم او با خداست‏


برچسب‌ها: کمک خداوند, آیه 6 و 7 سوره عنکبوت, خلاصه مباحث, دعای سال تحویل
+ نوشته شـــده در شنبه ششم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
تعطیلی سایت‌ها در شب شهادت امام هادی(ع)

معاون فرهنگی هیات رزمندگان اسلام گفت: همزمان با شب شهادت امام هادی (ع) - چهارم خردادماه - تمامی پایگاه های اینترنتی به مدت 10 دقیقه در ایران از دسترس كاربران خارج شده و زیارت جامعه كبیره پخش خواهد شد.

 

به گزارش رعدنیوز، 'محمد قهرمانی' اظهار داشت: بر اساس پیش بینی های انجام شده پایگاه اینترنتی به نشانی www.dahomin.ir طراحی شده كه در شب شهادت دهمین امام شیعیان روی تمامی پایگاه های ایرانی قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: كاربران پس از انتخاب این لینك ابتدا روایتی از امام هادی (ع) را مشاهده كرده و سپس در ساعت 22 همزمان با شب شهادت این امام بزرگوار نوای زیارت جامعه كبیره پخش می شود.


معاون فرهنگی هیات رزمندگان اسلام با بیان اینكه این اقدام در پاسخ به اهانت خواننده وابسته به رژیم صهیونیستی به ساحت مقدس امام هادی (ع) صورت می گیرد، افزود: همچنین مراسم عزاداری شهادت دهمین امام شیعیان به همت هیات رزمندگان اسلام در سراسر كشور برگزار خواهد شد.


قهرمانی یادآورشد كه در تهران نیز این مراسم در شب و شام غریبان شهادت امام هادی (ع) بعد از نماز مغرب و عشا در امامزاده سید جعفر و حمیده خاتون واقع در باغ فیض برگزار می شود.


وی توضیح داد: در شب اول این مراسم حجت الاسلام و المسلمین 'مصطفی میرلوحی' به ایراد سخن پرداخته و دعای كمیل توسط 'مرتضی طاهری' مداح اهل بیت علیهم السلام قرائت می شود.


قهرمانی افزود: همچنین شام غریبان شهادت امام هادی (ع) نیز با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین 'مرتضی وافی' همراه خواهد بود و زیارت جامعه كبیره نیز توسط وی قرائت می شود.

 

به نقل از ایرنا


برچسب‌ها: شب شهادت امام هادی, ع, پایگاه های اینترنتی, زیارت جامعه كبیره
+ نوشته شـــده در سه شنبه دوم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
چرا مدعی‌العموم با مطهری برخورد نمی‌کند؟

خبرگزاری فارس: چرا مدعی‌العموم با مطهری برخورد نمی‌کند؟


خبرگزاری فارس: نماینده تهران در مجلس با انتقاد از نطق اخیر علی مطهری در پارلمان گفت: چرا مدعی‌العموم با مطهری برخورد نمی‌کند؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس در تذکری با استناد به بند 11 ماده 23 آیین‌نامه داخلی پارلمان ، اظهار داشت: روز یکشنبه یکی از همکاران نطقی داشت و نسبت به سپاه پاسداران مسائلی را مطرح کرد که واقعا نمی شود با سکوت از کنار این مسائل گذشت.

وی افزود: همه می‌دانند که بنده بارها از دولت حمایت کردم، آن هم به دلیل شاخصه‌هایی که داشته و افتخار هم می‌کنم. اما همه نیز می‌دانند که ما از منتقدین جدی برخی از رفتارهای دولت و رئیس جمهور محترم هم بوده‌ایم و هستیم و به این موضع نیز افتخار می‌کنیم اما آیا اگر ما انتقادی داریم، حق اهانت نیز داریم؟ آیا ما می‌توانیم هر نسبت ناروایی را از تریبون مجلس مطرح کنیم؟ آیا قانون به ما چنین اجازه‌ای را می‌دهد؟ در همین مجلس دست بلند شد به یکی از کارکنان دولت به هر دلیلی، اما آن آقا عصبانی شد و حرف‌های نامربوط زد و دستگاه قضایی با او کاری کرد که آن آقا مجبور شد در اینجا عذرخواهی کند و مجلس نیز عذرخواهی او را پذیرفت.

رسایی ادامه داد: آیا نماینده‌ای که در نطق خود یکسری مطالب و الفاظ و ادعاهایی را در مورد رئیس جمهور به کار برده، لازم نیست عذرخواهی کند؟

نماینده تهران در خانه ملت با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس مجلس و برخی از اعضای هیئت رئیسه، گفت: ایشان بعد از یکی از جلسات مجلس که باعث اوقات تلخی شد، با جمعی از اعضای هیئت رئیسه و رئیس مجلس جلسه‌ای داشتم و فرمودند که "گاهی حوادثی پیش می آید که باید به خدا توکل کرد، مجلس به رئیس جمهور اهانت کرد البته مجلس می‌تواند سؤال کند، می‌تواند استیضاح کند اما مجلس حق ندارد به هیچکس اهانت کند به خصوص رئیس جمهور، کدام مجالس به رؤسای جمهوری قبلی اهانت کردند، ظلم بود، کار بدی کردید، قوه مقننه و مجلس حق ندارد به هیچکس اهانت کند، قوه مقننه و مجلس مظهر فضایل ملت هستند، همین مانده که فحاشی کنند، کتک بزنند، متحد شدند به صورت علنی در مقابل چشم مردم خلاف اخلاق بود، ظلم بود، رذیلت بود، نگران شدم، بنده صریحا از این عمل که در هنگام صحبت رئیس جمهور اتفاق افتاد ناراحت شدم، باید علاج می‌شد، آقای لاریجانی برادر عزیز ما تقصیر کردید، باید متوقف می‌کردید، این چه کاری است که می‌کنی، یقینا عده‌ای در مجلس ناراحت هستند، حتی اگر هم از رئیس جمهور ناراحت باشند حق دارند، آقای لاریجانی باید برخورد می‌کردند، اعتراض به رأی شما ندارم، حق شماست اما این برخورد صحیح نیست، برخورد با یک مقام دوجور است، اعتراض داری، مستدل صحبت کنید به دور از سخن دوم یک جور کینه ورزانه است".

در حین سخنرانی رسایی، باهنر به رسایی گفت: در آن جلسه بنده حضور داشتم و حضرت آقا فرمودند که من این مطالب را نمی‌خواهم علنی بگویم و دلایلی داشتند که دلالیشان متین بود و اگر شما اذن دارید، ادامه دهید.

رسایی به باهنر گفت: بنده در این جلسه نبودم اما این مطالب روی سایت‌ها وجود دارد.

این نماینده مجلس همچنین متذکر شد: آیا اگر کسی بیاید و پشت تریبون مجلس سخنانی را مطرح کند، این بی انصافی در حق همه و حتی آنهایی که منتقدین دولت هستند، نیست؟ انتقاد حق همه است اما کسی بی ادبی نمی‌کند.

‌وی گفت: آیا باید برای این موضوع (سخنان ‌علی مطهری ) به این شکل برخورد می‌شد؟ امروز عده‌ای آمدند مقابل مجلس و ما با خبر شدیم که نیروی انتظامی با آنها برخورد کرده، چون معترض بودند.

رسایی همچنین گفت: من خطابم به آقای احمدی‌مقدم است؛ آقای احمدی‌مقدم‌! در فتنه هم وقتی شما در برابر فتنه گران ایستادید از پشت همین تریبون برخی از این آقایان شما را مورد خطاب قرار دادند، اگر مدعی‌العموم به وظیفه‌اش عمل کرده بود، امروز یک عده نمی‌آمدند جلوی مجلس تجمع کنند و نیروی انتظامی هم با آنان برخورد کنند.

"اگر مدعی العموم همانطور که در موارد دیگر برخورد کرد و با نویسندگان، مسئولین بخش سایت‌ها و مسئول سیاسی صفحه 9 دی که شش روز او را به انفرادی بردند برخورد کرد، اگر مدعی‌العموم اینجا هم به وظیفه‌اش عمل می‌کرد، شأن مجلس حفظ می‌شد.

رسایی در خاتمه گفت: این سوالی است که افکار عمومی دارند. چرا مدعی العموم یک جاهایی حسگرهایش خیلی قوی است و زود عمل می‌کند و یک جاهایی فراموش می‌کند؟


پاورقی : مدعی العموم هم شاید ...
+ نوشته شـــده در سه شنبه دوم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |
پرسپولیسی‌ها پس از انگشت‌نگاری و چشم‌نگاری وارد عربستان شدند!
خبرگزاری فارس: پرسپولیسی‌ها پس از انگشت‌نگاری و چشم‌نگاری وارد عربستان شدند

خبرگزاری فارس: اعضای کاروان تیم فوتبال پرسپولیس پس از ۱۰۰ دقیقه معطلی در فرودگاه جده،سرانجام پس از انگشت‌نکاری و بازرسی کامل بدنی وارد عربستان شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، کاروان تیم فوتبال پرسپولیس برای دیدار الاتحاد عربستان ساعت 14:30 از طریق دبی راهی جده شد.

پرسپولیسی‌ها پس از 2 ساعت به فرودگاه جده رسیدند اما به دلیل مشکلات ویزا(که عربستان صادر نکرده بود) 100 دقیقه در فرودگاه معطل بودند...

این درحالی است که مسئولان پرسپولیس حدود 4 روز قبل لیست خود را برای صدور ویزا به عربستان ارسال کرده بودند.

پرسپولیسی‌ها پس از چشم‌نگاری و انگشت‌نگاری و بازرسی کامل بدنی وارد جده شدند و به هتل محل اقامت خود که هالی‌دی نام دارد رفتند.

گفتنی است دو نفر از اعضای سفارت ایران در عربستان و دو نماینده از باشگاه الاتحاد در فرودگاه حضور داشتند.


پاورقی : خاک بر سر اون مسئولینی که با کم کاری و بیخیالیشون، باعث بی آبروگی یک تیم ورزشی ایرانی که شیعه است، بدست وهابیت وحشی شدند.

(الَّذِينَ يتَّخِذُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِياءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنِينَ أَيبْتَغُونَ عِنْدَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا؛ همانها که کافران را به جاي مؤمنان، دوست خود انتخاب مي‌کنند. آيا عزت و آبرو نزد آنان مي‌جويند؟ با اينکه همه عزتها از آن خداست؟!)(نساء/139)


برچسب‌ها: عربستان, فوتبال, مسئولین جمهوری اسلامی, وهابیت وحشی
+ نوشته شـــده در دوشنبه یکم خرداد ۱۳۹۱ تــوسط محمدی |